14 Temmuz 2012 Cumartesi

İSLAMI TATİL OTELLERİ- ADENYA
Merhabalar Bayanlar,
Yaz geldi de geçiyor bile... Yaz gelince insanın güneşlenebileceği kısa da olsa bir tatil şartmış gerçekten, çok şükür bu yıl bize nasip oldu 3 gün de olsa güneş, kum, deniz ve havuzdan faydalanma imkanı bulduk. Ben gerçekten çook dinlendim, çok iyi geldi bana. Özellikle tesettürlü bir bayan olarak bu saydığım deniz, kum ve güneş kısmından faydalanmak o kadar kolay olmuyor :( İslami oteller gün geçtikçe çoğalıyor ve rekabet arttıkça daha iyileri çıkıyor. Adenya otel de bunlardan biri. Giderken çok tereddütle gitmiştik, beklentimizi çok düşük tutmuştuk iyiki de öyle yapmışız gördüğümüz manzara bizim için süpriz oldu. Çok memnun kaldık tatilimizden. 

Ayrıntılara geçecek olursam şöyle:
Girişte loby olsun resepsiyon olsun genel mimari ve düzenleme çok hoştu. İnternet sayfasında çok eksik tanıtıldığını düşünüyorum otelin, girişin fotoğrafını bulamadım örneğin. O yüzden buraya da koyamıyorum. Odalar da gayet zevkli döşenmiş, temiz ve yeniydi. 
Biz yerleştiğimiz gibi hemen havuza attık kendimizi. Otelin en alt katından simetrik olarak 2 ye ayırmışlar bayanlar ve erkekler bölümünü. Bayanlar kompleksine yöneldiğinizde Fitness Center, Kuaför ve Spa bölümü var öncelikle, burada sauna, hamam, buhar odası, masaj odaları ve macera odası mevcut. 
MACERA ODASISpa ile ilgili deneyimlerimi hemen aktarayım; Otel her şey dahil fakat spa hizmetleri buna dahil değil tabi. Hamamı saunayı normalde kullanabiliyrsunuz fakat masaj vs yaptırmak isterseniz ücretli. Biz paket aldık 110 tl di yanılmıyorsam. İlk önce saunada 10 dakika kalıyorsunuz. Daha sonra hamamda uzak doğulu masörler size kese yapıyor akabinde köpük masajı yapıyorlar daha sonra sizi bir güzel yıkıyorlar J hamamdan çıkınca souğkluk bölümünde kendinize geliyorsunuzJ Akabinde masaj odasına alınıyorsunuz. Masaj odasına yine uzak doğulu hanımlar bir güzel tüm vücut masajı yapyor, ardından yüz maskesi ile bu güzel bakım son buluyor. Çıkınca bebek gibi tertemiz ve dinlenmiş hissediyorsunuz kendinizi tavsiye ederimJ Ayrıca macera odası diye adlandırılan odayı denedik biz 4 mevsimi yaşatıyormuş, yağmur sıcak farklı aromadaki kokular kuş sesleri vs ama biz ondan pek memnun kalmadık tavsiye etmiyorum. Bu arada bir Bursalı olarak hamamın gelin hamamı için ideal olabileceğine kanaat getirdim hemenJ Antalyada oturanların dikkatineJ
Gelelim havuzlara ve kumasala;
Spadan sonra güvenlik görevlisi var kameralı cep telefonu kontrolü yapıyor, herkes örtülü olunca tabi kamera yasak. Güvenliği geçince ilk önce kapalı havuz geliyor. Tabi kimse yoktu kapalı havuzdaJ kış için alternatif olsun diye yapmışlar. Kapalı havuzu geçince üzeri yarı kapalı kaydıraklı tatlı su havuzuna geliyor sıra. Bu havuz oldukça büyüktü, hemen yakınında da açık büfe snack barı vardı. Ayrıca çocuk havuzu da vardı hemen yanında. Havuz nasıl yarı kapalı oluyor derseniz bu fotoğraftaki gibi cam panellerle örtülü ve brandalar var bunları bazen açıp bazen kapıyorlar sanırım biz o havuzu tercih etmedik. Sadece kaymaya gittik ve çoooook eğlendim. Kim bilir Aquaparkta kaymak ne eğlencelidir. Elimizde bu olduğu için şimdilik bununla idare edeceğiz nabalım…


Oradan ilerleyince üzeri ve yanları çevrilmiş sahile giden yürüyüş yolu var. Yürüyüş yolunun sonunda 3 adet tuzlu su havuz ve sahil var.  Aşağıdaki fotoğrafta görebilirsiniz) Havuzlar uzunlamasına sahile bakıyor. Biz girince sağda olanını tercih ettik bu havuza 4 yaş altı çocukların girmesi yasaktı o yüzden de pek kimseler yoktu JJ 

Yine bu bölümde de snack bar var. Havuzların derinlikleri 1.40. 

Gelelim sahile. Sahili kumla doldurmuşlar o açıdan güzel fakaaat deniz taşlık, bizim gittiğimiz gün de dalgalıydı girdik beğenmedik çıktık. Bir de denizden geçenler görmesin diye doğal olarak denizi çevirmişler ayrıca bir de iskele yapmışlar hoş bir görüntü olmamış bence. Hani insan denizde yüzünce denizin sonsuzluğunu görmek istiyor onu bulamıyorsunuz maalesef. Bu benim düşüncem tabi, denizi tercih edenler de vardı. Bizim yüzdüğümüz havuzlar da deniz suyuyla doldurulmuştu. Gelelim havuzların artılarına havuzların sayısı fazla olduğundan ve dağınık olduğundan havuzlarda bir yığılma ve kalabalıklık yoktu, bu en beğendiğim yönü oldu Adenyanın. Oradaki diğer misafirlerle de fikir alışverişinde bulunduğumuzda, Angels peninsulaya giden yoktu onun haricinde, şuana kadarki en başarılı İslami oteli olarak değerlendirildi. Birçok kimse şuana kadar geldiği en iyi otel olduğunu söylüyordu. Havuzbaşı aktivitelerinden bahsetmem gerekirse sabahları step, havuz içinde jimnastik ve dart oyunları oluyordu biz havuz jimnastiğini sevdik. Akşamüzeri de yanılmıyorsam 4 gibi oryantal oluyordu havuz başında. En çok ta onu sevdik J 2 görümcem kız kardeşim ve ben çok eğlendik gerçekten. 
Adenyanın en sevdiğim özelliklerinden biri de bayanlar ve erkekler kompleksinin ayrılmasından sonra sizi hiçbir erkeğin görmemesiydi rahat rahat spanıza hamamınıza havuzunuza gidebiliyorsunuz. Geniş bir alanda çekinmeden açık gezebiliyorsunuz.

Gelelim yemeklere ve restoranlara;
En alt katta bayanlar ve erkekler kompleksinin ayrıldığı yerde dışarıya bakan bir küçük restoran vardı. Gün boyu yiyebileceğiniz bişiler bulabiliyorsunuz. Erkekler havuzuna yakın olduğundan özellikle erkeklerin tercih ettiği bir restorandı burası. Onun dışında büyük bir restoranı var, malsef fotoğrafını bulamadım ama güzeldi restoran. Açık büfesi gerçekten çok geniş. Aklınıza ne geliyorsa vardı tatları da güzeldi bence. 

Restoranın balkon kısmı da genişçeydi, deniz manzarası ile yemek yeme imkanı vardı balkonda. İki tarafı da tercih ettiğimiz oldu. Akşam yemeği de yine aynı salondaydı ve büfe oldukça genişti. Otelin facebook sayfasında yemekleri eleştirenler olmuş, gerçekten insanlar bulmuşta bunuyor! Günah yani daha ne olacak!!! Bu tip insanlar sanırım genel anlamda hayatları boyunca memnun olmayan insanlar!
Otelin lobisi çok genişti, hem balkon kısmı vardı hem içeri de klimalı ortamda oturma imkanı vardı. İnsanlar akşamları orada oturup, çay, kahve nargile eşliğinde muhabbet ediyordu. Eşimin nargile-sever bir insan olmasından dolayı biz balkonlu kısmı tercih ettik.
Akşamları ise animasyon gösterileri oluyordu, Kafkas dans ekibi vardı örneğin bir akşam, ayrıca bayanlar diskosu vardı Cuma akşamı J Bazı tarihlerde Mustafa Ceceli gibi sanatçılarla anlaşmışlar fakat biz denk gelmedik.
Otelin günlük kullanım imkanı da var yani Antalya yakınlarında oturuyorsanız, sabah girip akşam çıkabilirsiniz ve ücreti o şekilde çok fark ediyor. Malumunuz İslami oteller az olduğundan ve çok ilgi gördüğünden ücretleri oldukça yüksek. Günlük kullanım 35 euro gibi bir şeydi. Açık büfe dahildi bu ücrete.

Bunlar aklıma gelenler, eğer sormak istediğiniz başka noktalar varsa çekinmeden sorabilirsiniz.
Sonuç olarak genel anlamda bakıldığında biz memnun kaldık ve ben herkese tavsiye ederim. Tabi en başta dediğim gibi bu biraz sizin beklentinizle de alakalı olabilir.
Umarım herkes gönlüne göre bir tatil yapar… Görüşmek dileği ile şimdiden hayırlı ramazanlarrrr…..
6 yorum:

 1. paylaşım için teşekkürler...

  YanıtlaSil
 2. bu paylasim cok iyi oldu. oraya gitmeyi düsünüyorduk bizde. tesekkürler :))

  YanıtlaSil
 3. Rica ederim zevkle paylaştım...

  YanıtlaSil
 4. çok güzel anlatmışsın hilal abla aydınlattın beni:) benim bi kaç sorum olacak otelle ilgili hilal abla mail atıyorum sana olur mu?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aldım canım mailini, en kısa sürede döneceğim...

   Sil
 5. gerçekten güzel bir otel. yemeklerinden de personelden de ikramlardan da çok memnun kaldık. tam pansiyon diyip soymaya çalışan otellerden değil. ufak hesaplar yapmayan kaliteli bir otel.

  YanıtlaSil