8 Ağustos 2012 Çarşamba

Güllaç + Ramazan ve Umre :)
Hanım sultanlar merhabalar J Ramazanlarınız nasıl geçiyorlar efendim?
Bendeniz şu günlerde umre telaşındayım. Bir önceki postumda belirttiğim gibi bu yıl ilk defa umreye gideceğim nasip olursa. Heyecan sarmaya başladı tabi ufak ufak… Gittiğimde oraları fotoğraflayıp sizlerle paylaşmak niyetindeyim, en azından gidemeyenler için belki bir güzellik yapmış olurum, belki fotoğrafları görüp gitmeyi öne alan; heveslenenler olur ;)
Bu arada geçen hafta 4 günlük İsviçre ziyareti sıkıştırdım arayaJ Annemle babama sürpriz yaptım, çok şaşırdılar beni görünce, hatta annem ağladı J Ana yüreği işte dayanamadı…Denizli İstanbul uçağı bursanın tam üzerinden geçiyor, ve ben her defasında bursamı seyrediyorum, beni instagramda takip edenler bu fotoğrafı tanıyacaklardır, uludağı ve bursayı fotoğraflamadan edemedim :)Ramazan deyince benim aklıma mutlaka güllaç gelir, tatlı sever biri olarak güllaca bayılıyorum! Geçen hafta görümcemlere giderken yapmıştım, fotoğraflarını paylaşayım istedim. Ben marka olarak Saffet Abdullah kullanıyorum ve memnunum, açıkçası başka marka da kullanmadım zaten J Aynı üzerinde yazdığı gibi 3 lt süte 1 kg şeker koyup kaynatıyorum, dikkat edin az kaynamasın yoksa şekerle özleşmeyip süt gibi oluyor sonunda. Üzerini süslemek te tamamen sizin hayal gücüne kalmış, bir Bursalı olarak evimde genelde kestane şekeri bulunuyor, eşimin önerisi üzerine bu defa kestane şekeri fıstık tozu ve vişne ile süsledim, ara katına ise ceviz serptim.
Umremin iyi geçmesi için dua ederseniz ayrıca sevinirim JHayırlı ramazanlar ve şimdiden hayırlı Bayramlar (ben bayramda umrede olacağım inşallah…)

4 yorum:

 1. Sevgili Hilal; şimdiden yapacağın umre seyahatini Rabbim kabul buyursun, tekrarını sana ve de dileyen tüm müminlere nasib etsin insaAllah!

  YanıtlaSil
 2. rabbim tüm vazifelerini eksiksiz yapacağın,feyiz dolu bir umre yapmayı nasip etsin inşaallah.bizlerede dua et olur mu?

  YanıtlaSil
 3. güllaç hiç yemedim ama şu fotoğraftan sonra yemek isteyebilirim:) sana da hayırlı bayramlar canım

  YanıtlaSil
 4. muteşem 3'lü.

  rabbim tüm vazifelerini eksiksiz yapacağın,feyiz dolu bir umre yapmayı nasip etsin inşaallah.bizlerede dua et olur mu?

  amiin

  YanıtlaSil